Warning: A non-numeric value encountered in /templates/as002057free/includes/includes.php on line 83

Warning: A non-numeric value encountered in /templates/as002057free/includes/includes.php on line 83
Mazurskie Klimaty - wakacje na mazurach - O LETNISKU

Mazury, Pustniki - letnisko Mazurskie Klimaty  tel.: 695 17 15 15, e-mail: kontakt@mazurskieklimaty.pl

O letnisku

Zapraszamy na naszą malowniczo położoną działkę letniskową w miejscowości Pustniki, nieopodal głównej drogi nr 16, łączącej Olsztyn, Mrągowo i Mikołajki. Letnisko położone jest nad brzegiem jeziora Gielądzkiego, wśród rozległych pól i lasów.


Okolica Warmii i Mazur słynie z czystych i malowniczych jezior. Jezioro Gielądzkie, nad którym położona jest działka, nie stanowi tu wyjątku. Gielądzkie jest największym jeziorem na Pojezierzu Mrągowskim. W Sorkwitach w powiecie mrągowskim łączy się z Jeziorem Lampackim. Ma długość ok. 7 km, leży na szlaku kajakowym rzeki Krutyni. Tereny wokół jeziora zostały objętę ochronnym programem Natura 2000, dzięki czemu możecie Państwo delektować się ciszą i pięknem dzikiej przyrody. Jezioro objęte jest strefą ciszy. Spotkać tu można niezliczone ilości dzikiego ptactwa: Orły Bieliki, Żurawie, Czaple, Perkozy, Sokoły, Łabędzie, Kaczki i wiele innych. Możemy tutaj również spotkać Zające, Sarny, Daniele, Bobry oraz zwierzęta, które w niskozurbanizowanej i małozaludnionej okolicy mają świetne warunki życia.

Dzięki rozsądnej w ostatnich latach polityce rybackiej, jezioro Gielądzkie jest także atrakcyjnym akwenem wędkarskim. W wodach jeziora złapać możemy Szczupaki, Okonie, Liny, Płocie, Krasnopiórki, Leszcze, Sandacze i Węgorze. Obszar jeziora to aż 475 ha, więc każdy wędkarz znajdzie tu z pewnością swoje wymarzone łowisko. 


Dużą zaletą położenia naszego letniska jest dogodna lokalizacja, niewielka odległość od miejscowości Sorkwity (3,5 km) gdzie znajdują się dobrze zaopatrzone sklepy i restauracje oraz Olsztyna -stolicy Warmii i Mazur (55 km). Pustniki to także doskonała baza wypadowa do innych ciekawych turystycznie mazurskich miejscowości. 

 W Sorkwitach rozpoczyna się znany w Polsce i za granicą szlak kajakowy po rzece Krutyni o długości  100 km, który prowadzi do Wielkich Jezior Mazurskich.
Najpiękniejsza z mazurskich rzek Krutynia płynie przez zachodnią część Gminy Ruciane Nida, przepływając przez liczne jeziora we wsi Iznota wpada do jeziora Bełdany.
Doliną Krutyni do Zgonu nad jez. Mokrym prowadzi szlak pieszy im M. Wańkowicza, szlak ma 55 km.

{gallery}plac/:::0:0{/gallery}